BOŚNIA – muzułmańskim szlakiem

tłumaczenia-języka-arabskego-muzułmański

Bośnia i Hercegowina – kraj, w którym piękne, górskie widoki mieszają się z tragicznymi pozostałościami po najkrwawszej wojnie od czasów II WŚ. Zapraszam na film o Bośni – muzułmańskim szlakiem mojej podróży.

Przedstawiam skrót historii Bośni i Hercegowiny. Genezę powstania Republiki Serbskiej. Kilka różnic w kulturze i religii tych dwóch krajów. Przedstawię ogólnie konflikt wojenny w Bośni i Hercegowinie.

Przedstawię meczety i kilka historii ich powstawania. Zapraszam do obejrzenia architektury meczetów.

Usłyszycie ode mnie również skąd wzięli się muzułmanie w starym Sarajewie i jakie były represje nad wyznawcami innych religii niż Islam.

Zobaczycie meczety w Sarajewie: Ali Paszy, meczet Ferhadija, Meczet Begova Dzamija, meczet cesarski,

Jak również pokażę wam dom rodziny Srvrzo – części muzeum miasta Sarajewa.

Przedstawiam kilka widoków miejscowości Mostar, most równości, meczety: Karadoz Bega, Koski Mehmet Paszy. W mieście Blagaj – klasztor Derwiszów i dalej muzułmańskim szlakiem.

Zapraszam do sprawdzenia pięknych widoków w Bośni muzułmańskim szlakiem, wielu arabskich krajów i do religii Islamskiej.

Zapraszam na pierwszego videologa z podróży! Przejedziemy muzułmańskim szlakiem przez cały kraj. Począwszy od prawosławnej Republiki Serbskiej, kolorowy meczet w Travniku, Sarajewo jako miasto kontrastów, urokliwy, ale i dotknięty wojną Mostar, kończąc w pięknie położonym klasztorze derwiszów w Blagaju.

Nie musisz znać języka arabskiego aby wziąć udział w tej orientalnej podróży. Wszystko Ci wytłumaczę!

Jeśli się spodobało, zostaw łapkę w górę i suba. Kolejne odcinki już niebawem!

Zapraszam do kontaktu oraz na moją stronę na FaceBook

Ustawienia prywatności