W toku mojej kariery tłumacza przysięgłego języka arabskiego miałem okazję tłumaczyć pisemnie setki stron zarówno z języka arabskiego jak i na język arabski. Stale poszerzając swoją wiedzę i kompetencje zawodowe, świadczę usługi w wielu dziedzinach. Moją pracę cechuje rzetelność i indywidualne podejście do klienta. 

TŁUMACZENIA PRAWNICZE Języka Arabskiego (POŚWIADCZONE)

Jako tłumacz przysięgły języka arabskiego mam styczność z dziesiątkami dokumentów urzędowych z wielu arabskich krajów. Każde z tych państw posiada swoje własne nazewnictwo dokumentów – stąd też jestem zaznajomiony z terminologią urzędową i prawniczą używaną w świecie arabskim. Oferuję kompleksową obsługę tłumaczeniową m.in. osób, które chcą zawrzeć małżeństwo poza granicami kraju, które prowadzą handel zagraniczny lub aplikujących na zagraniczne uniwersytety. Świadczę również usługi w zakresie arabskich dokumentów, które mają być przyjęte przez polskie urzędy. Przykłady dokumentów tłumaczonych przeze mnie można zobaczyć w zakładce tłumaczenia przysięgłe. Ponadto, uczestniczyłem w wielu projektach tłumaczeniowych m.in. tłumaczenie poradnika dla płatnika podatków + rachunek zysków/strat + deklaracje podatkowe dla polskiego klienta pochodzące z Głównego Organu ds. Podatków i Zakatu w Arabii Saudyjskiej oraz liczne pełnomocnictwa i wyroki sądów pierwszej i drugiej instancji wydane w Egipcie i Kuwejcie. Moim ostatnim dużym tłumaczeniem było sprawozdanie finansowe spółki prowadzącej działalność na terenie Arabii Saudyjskiej wraz z opinią biegłego rewidenta. Dodatkowo, mam doświadczenie w tłumaczeniu rozpraw oraz wyroków sądowych dla Sądów Rejonowych i Okręgowych w różnych dziedzinach (m.in. sprawy karne – zatrzymania cudzoziemców lub sprawy rodzinne w zakresie praw rodzicielskich), jak również przesłuchań policyjnych. Uczestniczyłem również w badaniu prowadzonym przez Opiniodawczy Zespół Biegłych Specjalistów jako tłumacz osób arabskojęzycznych. Dla OWS (Organ Wymiaru Sprawiedliwości) oferuję również usługi tłumaczeń pisemnych – w tym obszerne wyroki i postanowienia sądowe. Ponadto, oferuję tłumaczenia z języka arabskiego w Urzędach ds. Cudzoziemców, szczególnie w przypadku wywiadów dotyczących przyznania karty pobytu dla obywateli krajów arabskich.

Przykładami arabskich, urzędowych dokumentów tłumaczonych przeze mnie są m.in.: akty urodzenia, akty małżeństwa, akty stanu cywilnego, prawa jazdy/dowody osobiste, wyciągi z rejestru handlowego, dyplomy ukończenia szkół i wykaz ocen. Kraje, z których pochodzą w/w dokumenty to Maroko, Algieria, Tunezja, Egipt, Libia, Liban czy Oman.

Tłumaczenia techniczne i ogólne Języka Arabskiego

Mój dorobek tłumaczeniowy stanowi współpraca z licznymi biurami tłumaczeń i firmami. Jestem autorem tłumaczeń m.in. linii kosmetyków Selfie Project, aplikacji immobilizera SEO CANblu, strony internetowej www.busconcept.eu. Tłumaczyłem również umowy montażu sieci transformatorowej Królewskich Saudyjskich Sił Powietrznych jak i wiele innych technicznych projektów (np. specyfikacja techniczna pieca do pizzy, instrukcja obsługi masek gazowych, tłumaczenie aplikacji mobilnej kompasu). Jestem osobą ambitną i chętnie podejmującą nowe wyzwania, w związku z tym podjąłem się również tłumaczenia filozoficznych dzieł Andrzeja Tęczara. W branży medycznej – jestem autorem tłumaczenia strony internetowej kamizelek EKG Cardiovice.

W listopadzie 2019 roku uczestniczyłem w targach spożywczych Horeca 2019 zorganizowanych w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej. Jako tłumacz przysięgły języka arabskiego reprezentowałem tam polskie firmy wchodzące na rynek saudyjski z ramienia Polskiego Klastra Eksportowego.

W ramach rozpowszechniania wiedzy o języku arabskim postanowiłem założyć kanał na Youtube  (posiadający ponad 2000 subskrypcji), w którym omawiam wiele arabistycznych aspektów.

Nauczanie Języka Arabskiego

Od ponad roku zajmuję się również nauczaniem języka arabskiego dla klientów indywidualnych oraz dla szkoły językowej Kierunek Wschód. Moimi uczniami są osoby o różnych poziomach językowych – zaczynając od samych podstaw po specjalistyczne kursy prawniczego języka arabskiego. Zapraszam na kilka lekcji na moim blogu.

Ustawienia prywatności